29 вересня 2022 р., в Україні та світі відзначають 81-і роковини страшної трагедії, яка відбулася в урочищі Бабин Яр у передмісті Києві, на Куренівці, та вшановують пам`ять жертв Голокосту та масового знищення мирного населення, вчиненому нацистами в 1941-1943 роках під час окупації Києва.
Бабин Яр – одне з найтрагічніших пам’ятних місць України та найбільша масова могила на території Європи. Це місце поєднує нас у скорботі. Назва цієї місцини на тодішніх околицях Києва стала узагальненою, увійшла без перекладу у всі мови світу як символ кривавого злочину нацистського режиму, який перекреслив усі тогочасні моральні ідеали європейської цивілізації і всі досягнення європейського гуманізму.
Тут, починаючи з 29 вересня 1941 р. і до жовтня 1943 р., гітлерівська окупаційна влада знищила понад 200 тис. осіб різних національностей – євреїв, українців, ромів, а також військовополонених, людей різного віросповідання та політичних поглядів, дві третини з яких становили євреї.
Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 там розстріляли майже 34 000 євреїв. Київських євреїв вбили тільки тому, що політична ідеологія нацистської держави визнала їх расово-ворожими і «засудила» до вбивства.
Більше ніде, навіть в концтаборах, в газових камерах, не вбивали стільки людей за такий короткий проміжок часу. Тому Бабин Яр у всьому світі є одним із символів Голокосту.
Ця трагедія увійшла в історію як одна з наймасовіших акцій знищення мирного населення в ході Другої світової війни. Масові розстріли євреїв відбувалися і в інших містах України, але саме Бабин Яр назавжди став символом Катастрофи на пост-радянському просторі.
Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський: «Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія, насамперед, єврейського та українського народів. Це місце поєднує нас у нашій скорботі, воно ж поєднує нас в усвідомленні необхідності пошуку та підтримки взаєморозуміння між нашими народами».
Немає коментарів:
Дописати коментар